אודות

אירה ברנר - מייסדת תינוקי כלבו ירוק

שמי אירה ברנר אני נשואה למיכאל ואמא לאליאן בת 4 וחצי ולאליאור  בן 1 וחצי.

הרעיון של הקמת גרין בייבי נולד קצת אחרי הלידה של ביתי הבכורה. אך המסע שלי לעולם הטבעי החל עוד קודם לכן. באחת מעבודתי הקודמות בפגישה כמעט אקראית עם אדם שהשפעתו על חיי היתה מרחיקת לכת. אדם זה פתח אצלי צוהר והסב את תשומת ליבי לעולם שלא הייתי מודעת לו קודם.

כך החל המסע הפרטי שלי למודעות וצבירת הידע שלי. אדם זה העלה עבורי למודעות את סוגיית הרכבם של המוצרים הנכנסים אלינו הביתה מהסופרים, כמעט בלא מודע. כנראה שלא היו לו כוונות לזעזע את עולמי ולשנות את הרגליי בתור צרכנית, אבל אותו האדם הצליח להוציע אותי משגרת חיי בזה שהסב את תשומת ליבי לרגע קט אל אותם הרכיבים שעומדים בבסיסם של המוצרים שצרכתי על בסיס יום-יום. עד הרגע הזה לא ייחסתי שום חשיבות לאותיות הקטנות שמופיעות על גבי אריזה של כל מוצר שאני מורידה מהמדפים של החנויות, אבל אותו היום היה ציון דרך חשוב בחיי ששינה את השקפתי הצרכנית מן הקצה אל הקצה.

עבורי זוהי הייתה תפנית מפתיעה, כי פתאום התחברו לי הרבה נקודות והבנתי את חשיבות הנושא לאדם ולסביבה. כך החל המסע האישי שלי שמסקנותיו הישירות והעקיפות לא השאירו מקום לספק – אני הופכת לצרכנית של מוצרים מבוססי רכיבים עם פוטנציאל המינימלי לנזק כלשהו, בין אם זה בפן הבריאותי או הסביבתי.

בתחילת המסע, התמקדתי באותם הרכיבים שיעמדו בבסיס המוצרים שיבואו במגע עם התינוקת שלי שהייתה עתידה להיוולד. תוצאות הבדיקות שערכתי לא היו מנחמות במיוחד עבורי, במיוחד כשהסתכלתי על רכיבי המוצרים שהתינוקת שלי תהיה חשופה אליהם 24 שעות ביממה, ובראשם החיתולים. לא הרשיתי לעצמי להשלים עם המצב הנתון. אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שאין שום חלופה ראויה בשוק ופשוט התחלתי לחפש אלטרנטיבות במטרה למצוא פתרונות טבעיים יותר וידידותיים יותר עבורי, עבור בתי ועבור הסביבה. וכמובן שמצאתי.

כבר לבית החולים הגעתי מצויידת במוצרים הטבעיים. כמו כל אמא, רציתי להעניק קבלת פנים רכה ונעימה לבתי, רציתי ששום דבר לא יפגע בה בימיה הראשונים בעולם הזה. היה חשוב לי שהחומרים שיבואו במגע עם העור העדין שלה יהיו בריאים ולא יהיה בהם שום פוטנציאל לנזק, לא בטווח הקצר ולא בטווח הארוך. התוצאות היו מדהימות: בתי לא חוותה כמעט אף פעם תסמיני התפרחת חיתולים או כל גירוי עור אחר. הבעיות שאיתם התמודדה בשנותיה הראשונות לא היו קשורות בשום דרך לחומרים שסבבו אותה יום-יום.

מוצרי רחצה רבים, כגון שמפו וסבון רחצה, מכילים SLS, חומרים משמרים, חומרים מייצבים, חומרי צבע, חומרים מתחלבים וכו'.  השימושים היום יומיים שלנו בסבון ומוצרי קוסמטיקה אחרים גורמים לחשיפה עקבית שלנו לחומרים המצויים בו, כולל ספיגה בעור והגעה למחזור הדם. קיימים מחקרים רבים מעידים על הצטברות של רעלנים רבים בתוך הגוף, עקב חשיפה לחומרים לכימיקלים במוצרי הקוסמטיקה.

דבר דומה קורה גם בשימוש בחיתולים, בהם אנו מחתלים את ילדינו על בסיס יומיומי. במשך השנתיים הראשונות לחייהם. מרבית ההורים מקבלים את החיתולים כמוצר מובן מאליו ולא שואלים כלל שאלות על הבטיחות שלהם. רובינו לא יודעים שכמעט כל החיתולים החד-פעמיים מולבנים בכלור, תוצר הלוואי של התהליך הלבנה הזה הוא חומר ששמו דיאוקסין שמשתחרר לסביבה וחודר לתוך הבד של החיתול. בהתאם למידע של ארגון הבריאות העולמית (WHO) דיאוקסין עלול לגרום לתגובות אלרגיות של העור, להשפיע לרעה על תפקוד הכבד, מערכת הרבייה, המערכת החיסונית, מערכת העצבים והמערכת ההורמונלית. בנוסף לכך ישנם עוד מספר כימיקלים הנכללים בתוך החיתולים החד פעמיים, כמו ניילון, חומר ספיגה כימי, חומר מבשם. רכיבים אלו הם שאחראים לרב על הגירויים הרבים ותפרחות החיתולים שמכיר כמעט כל הורה בימינו.

קיימת אלטרנטיבה טבעית יותר אקולוגית יותר וירוקה יותר לתינוק ולסביבה. אלטרנטיבה זו מהווה פתרון לבעיות הללו ומונעת גירויים שעלולים להתפתח אצל תינוקות. אלא הם חיתולים אקולוגים וחיתולי הבד. למוצרים אלו ועוד מגוון מוצרים טבעיים, אני נותנת במה בחנות שלי. החיתולים האקולוגיים מאפשרים לעור לנשום, במקום הכלור מולבנים חיתולים אלו בחמצן.

גרין בייבי הוקמה כדי לתת אלטרנטיבה טבעית יותר וירוקה יותר להורים השואפים לגדל ילדים בריאים כמו שהטבע יעד לנו לעשות. לאותם הורים שמוכנים ללכת צעד נוסף לכוון הזה, לעצור לרגע במרוץ הימיומי ואינסופי של החיים המודרניים ולשאול האם זה מועיל לבריאותי או שמא יש בזה נזק מוסתר או גלוי.  לכל אותם הורים שלא מוכנים להסתפק במוצרי מדף המוצעים לנו בכל מקום. לאותם הורים שנותנים את דעתם וחשוב להם מהרכיבים מהם מורכבים המוצרים שבאים במגע עם ילדינו על בסיס יומיומי ויש בהם מן ההשפעה עליהם בטווח הקצר והארוך. לכל אותם הורים שמחפשים אלטרנטיבה בריאה יותר לגידול ילדינו בעולם המודרני  שלצערינו מתועש ומזוהם גם ככה.

גרין בייבי, הינה חנות ירוקה ואקולוגית, לצריכה מודעת עבור כל המשפחה. זהו מתחם וירטואלי יחודי עבורכם הורים יקרים, אשר נועד לתת מענה לצריכה נבונה ולעזור לכם למצוא את הדרך בתוך שלל של מותגים אשר חלקם טובים יותר וחלקם טובים הרבה פחות. מסיבה זו מגוון המוצרים במתחם שלנו גדל כל הזמן ומספק לכם אפשרויות בחירה רבות ומגוונות.  

מטרתה של גרין בייבי  היא לקרב את ההורים למקורות שלנו, לדרך החיים הטבעית, לעזור לכמה שיותר תינוקות להיכנס ברכות לעולם המודרני  שלנו שגם כך מלא בגירויים רבים מידי.

הרי בתחילה וסוף דבר הרצון שלנו הוא להגן על ילדינו ככל שרק ניתן ולהעניק להם תשתית בריאותית טובה להמשך חייהם הבוגרים. הידע והתעשייה אומנם קידמו אותנו במקומות רבים אך בהרבה מקומות אחרים לקחו אותנו צעד אחד אחורה, צעד שהרחיק אותנו מהטבע.

אנחנו בגרין בייבי מעניקים שלל פתרונות טבעיים בריאים וירוקים לנשים בהריון, אמהות, תינוקות וכל המשפחה. כי בסופו של יום מטרתם של המוצרים הטבעיים היא לסייע לגוף שלנו לחזור לתפקודו הטבעי הבריא והמאוזן שהוא אמור לשהות בו.

אני רוצה שלכל אמא או אמא לעתיד תהיה בידיה את הידע והבחירה המודעת לבחור במה להשתמש ובמה לחתל את התינוק שנולד לה. השאיפה שלי היא להעלות מודעות בקרב הורים והורים לעתיד, בשביל שכמה שיותר הורים ידעו ויכירו את כל  האלטרנטיבות הטבעיות הקיימות, לגידול ילדים ולא רק את האפשרויות הגלויות יותר לעין, שמנסים להציג לנו בעלי אינטרסים אלו ואחרים, על ידי פרסום מסיבי בדרך זו או אחרת.

בחנות שלי אני מעניקה שלל פתרונות  מהריון ועד הגמילה. כל מוצר שנכנס למדפי החנות שלי עובר בדיקה מדוקדקת של רכיב ורכיב, זהו אורך חיי, אני משתמשת בכל המוצרים לעצמי ולילדי מאז שנולדו. החזון שלנו בגרין בייבי הוא לקדם ולהגביר כמה שיותר את המודעות של הורים והורים שבדרך לאורך חיים בריא, טבעי יותר ואקולוגי יותר, על ידי שימוש במוצרים טבעיים ואקולוגיים ועל ידי חשיפה לדרכי טיפול אחרות ומופלאות אשר קיימים עוד משחר ההסטוריה, כגון ארומותרפיה, רפואה אלטרנטיבית, תוספי תזונה הוליסטיים ועוד.

אני קוראת גם לכם לקוחותי היקרים לעזור לי להפיץ בשורה זו, להביא לידי מודעות של כמה שיותר הורים את אורך החיים הבריא, הטבעי והמיטיב עם האדם. אורך החיים שהולך יד ביד עם הטבע ולא נגדו. להעניק לכמה שיותר נשים, אמהות ואמהות שבדרך אפשרות לקבל החלטות מתוך בחינה וידע של כל האלטרנטיבות הקיימות כולל האלטרנטיבה הטבעית. ניתן לרכוש אצלינו מתנות טבעיות ואקולוגיות ללידה, מתנות המאפשרות כניסה רכה של התינוק לעולם, וחשיפתם של ההורים למוצרים טבעיים ובריאים עבורם ועבור ילדהם הקטנים.

בברכה, אירה ברנר

המייסדת של גרין בייבי